אקטואליה


האמנם גם השנה שלומית בונה סוכת שלום? נעמי שמר כתבה את שיר הילדות התמים והיפה הזה לפני כמעט יובל שנים. מאז, מים רבים זרמו, שירים הושרו וקורונה אחת פרצה בעוצמה לחיינו. הקורונה עוד כאן, מחוללת שמות בכול התחומים, פוגעת ללא אבחנה, ומפרידה לא רק בין חיים למוות.

קרא עוד

היום שאחרי הקורונה. הגינו בו בערגה ובציפייה וגם עם לא מעט חשש ודאגה. כעת נראה שהיום הזה כבר נוקש על דלתנו ואנו כלל לא בטוחים שברצוננו לפתוח אותה לרווחה. עברנו תקופה לא פשוטה, רווית מתח, דאגה, בלבול וחוסר ידיעה.

קרא עוד

"זה לא נעים לראות גן סגור" [יהונתן גפן] פחות נעים לראות גן פתוח ואני לא נמצא/ת בו...... אף אחד לא מתכוון להחרים, ליצור הדרה או לא לאפשר לילדים מסוימים לחזור מאי-שגרת קורונה לשגרת קורונה אחרת.

קרא עוד

כמו אצל רבים אחרים גם אני מרגישה כי הקורונה גרם לי לזעזוע אמיתי. רעידת אדמה עולמית בה כל המוכר והידוע פתאום משתנה. כן, אני אוהבת לתכנן, ליזום ולהגיע מוכנה ליום המחר. הקורונה שינתה את המציאות. פתאום

קרא עוד

הקורונה שפרצה באחת לחיינו, כבר מזמן אינה נחלתם של נושאי השיחה למבוגרים בלבד. גם ילדים שאף אחד ממשפחתם לא הוכנס לבידוד, מוצאים את עצמם בעין סערת הקורונה.

קרא עוד

הרצאתו של פרופסור מולי להד – "אופטימיות זהירה בזמנים מורכבים" ניסן תש"פ, 31.3.2020 סיכום [לא מדויק] : אתי רוזנצוייג- מאבחנת דידקטית ומנחת הורים תודה לפרופ' להד על הרשות וההגהה האישית שעשה למאמר זה.

קרא עוד

רבים שואלים בתקופה זו, האם אפשר לתת לילדים ולמתבגרים להשתמש במחשב למשחקים וסרטים כשרים. מצד אחד, הילדים משועממים. גם לאחר שאנו לומדים עמהם, מתפללים עמהם, ומפעילים אותם ככל יכולתנו, עדיין נשאר זמן רב של שעמום.

קרא עוד

בכל הזמנים לא קל עם נער מתמודד או נערה מתמודדת בבית. על אחת כמה וכמה בתקופה זו, בה אנו מתכנסים לתוך הבית, ואז מתחדדים הקונפליקטים. הורים לנוער מתמודד מוצאים עצמם לעתים תכופות במריבות וחיכוכים מול הנער.

קרא עוד

קורונה, קורונה, קורונה. פעם המילים הראשונות שילד למד, זה אבא, אמא, במבה (לפחות לפי הגרסה של אסם). היום, זה אבא, אמא, קורונה... איך שהדורות מתפתחים! אבל זה לא באמת מצחיק. הרבה מאתנו חווים לאחרונה חרדות, מתח, פחד.

קרא עוד

"כשהגבר והאשה יחד בבית הרבה זמן זה מתכון לבלגן". מי לא מכיר את זה. זה הרי ברור. תשאלו את כולם! עכשיו, תרצו או לא, אתם הרבה ביחד. ולפי "מה שאומרים", אתם כנראה רבים כל הזמן... האמת? או שכן, או שלא. מה שבטוח הוא, שזה לא חייב להיות כך!

קרא עוד

ממש כמו במלחמה, הקורונה מחייבת אותנו בבניית שגרה ייחודית בתוך ולצד המצב שנוצר. בתפילה שהמצב יעבור במהרה ונזכה לשגרה בריאה ושמחה. תחושות, רגשות, מחשבות עולים, בלי שליטה ומודע, למרחב העיבוד ומבקשים את התייחסותינו.

קרא עוד

מה אדם צריך, ומה הקבוצה ממלאת בחייו? עד כמה הוא משתלב, נמחק או מרצה? עד כמה הוא מובדל, מורחק ולא מתערה? מהו אינדיבידואל והאם ניתן לשמר על זהות בתוך קבוצה קטנה המקנה ערכים או משמעות שונה?

קרא עוד