את הסיטואציה הזו, לא אשכח בקלות: זוג לפני גירושין. הם הגיעו לנסות להציל. יותר נכון, כבר בשיחת הטלפון אמר הבעל שנראה לו שלאשתו יש הפרעת אישיות, ו'אולי יש מה לעשות'...

קרא עוד

חרדה, תהיה איזו שתהיה (לעיתים, למעט פוביה ספציפית), משתמרת אצל האדם, מחמת חוזקות חשובות ש"אינם כתקנן" אצל הסובל מהחרדה. כלומר, לעיתים נמצא אצלו תחושת חוסר אונים מוגברת, המתקיימת במקביל לאמונה שלילית שלו, על יכולתו להתמודד עם קשיים מסוימים.

קרא עוד

פרעת אישיות. הלוקים בה, בדרך כלל סובלים ממנה, למרות שאינם מודעים למקור סבלם. הבעיה גדולה יותר, כאשר אנשים בסביבתם נפגעים מחמתם, לעיתים אף שלא ממקום רע.

קרא עוד

מיכאל מיהר לפגישה חשובה. הוא הגיע לבניין, ו... כמה מעצבן, המעלית לא עובדת. 'זה אומר שאני צריך לטפס עכשיו שש קומות!'

קרא עוד

פחד קהל. חרדה חברתית. נא להכיר. סבלם של % 12– 13 מהאוכלוסייה (!). לא מעט. למה זה קורה? כיצד מתמודדים?

קרא עוד

דבר מצוי הוא, שבני זוג מתלוננים זה על זה, והבעיה נראית די פשוטה: צד אחד 'לא מתפקד' כמו שצריך, ולכן יש 'לתקנו'... אך האמת הרבה יותר מורכבת. בהמשך דברינו ננתח מצבים כאלו, מדוע הם קורים, ואיך משנים אותם.

קרא עוד

כאשר מגיע מטופל לטיפול פרטני כלשהו, חשוב להזהר, ולהכיר את מצב ה'משולש רגשי'. זה פשוט להרוס, או לבנות!

קרא עוד

מיד בפגישה הראשונה, נגענו בסיפור חייו הקשה. בילדותו, הוא היה הכבשה השחורה. ה'קרבן' של המשפחה. באופן טבעי, הוא החל להתנתק ממשפחתו כבר בגיל ההתבגרות, יוצא ובא, לילה פה לילה שם.

קרא עוד

כולנו שומעים מידי פעם את המשפט: "אני מחפש את עצמי", מהי תחושה זו של 'חיפוש עצמי'? מה האדם באמת מחפש?

קרא עוד

מהו הבסיס לנישואין טובים? מהם הגורמים המעלים את סיכויי האושר והסיפוק בנישואין?

קרא עוד

מהי גמישות פסיכולוגית? וכיצד ביכולתנו ליצור אותה? ששה תהליכים ממוקדים

קרא עוד

רגע לפני שאתם מתייאשים - ותתפלאו, אני רוצה בכך... אני מסביר (גם מדוע אני רוצה שתתייאשו...): היכולת לצלוח קשיים בזוגיות, עוברת דרך נטילת אחריות אישית, לעתיד, מעבר למבט על בן הזוג.

קרא עוד