אתם שואלים ואנשי מקצוע עונים

יש לכם שאלות על חרדה/ שליטה/ יציאה מהשיגרה? שאלות על התמודדות מול ילד/ נער או מתבגרת? 40 אנשי מקצוע כאן למענכם מתוך דיסקרטיות ואנונימיות.

קרא עוד

איך מגיבים לאי וודאות ויציאה מלאה מהשגרה?

רציתי לקבל הדרכה לגבי התקופה הנוכחית, בה הילדים מבקרים במוסדות חינוך לסירוגין עקב בידודים ונגיף הקורונה. הספקות ואי הודאות שמאפיינים יותר מכל את התקופה האחרונה אליה נקלענו מדירה שינה מעיננו ואנו מוצאים את עצמנו פעם אחר פעם חסרי אונים מול התנהגות בעייתית של הילדים.

קרא עוד

התמודדות עם בת שונה מהקו המשפחתי

בתחילת שנת הלימודים הנוכחית הבת שלי הראתה סימני פזילה וסקרנות לעבר העולם הגדול, הדבר התבטא בהדרגה בלבוש, סגנון דיבור, סוג חברות , טכנולוגיה וכיוצ"ב.

קרא עוד

פחד משתק מבדיקות רפואיות

איך מתמודדים עם לחץ של בחורה בעת המתנה לקבלת תשובה של בדיקה רפואית פשוטה? מדובר בבחורה בת שנמנעת מביצוע בדיקות, ובחרדה גבוהה לגבי התוצאות.

קרא עוד

בעלי נדבק בקורונה!!

אני בהריון ראשון, בעלי נדבק מקורונה, אני כועסת עליו נורא כי ביקשתי שיזהר, אני בהריון וחוששת גם להדבק.כעת הוא בידוד וקשה לי מאוד לתקשר איתו, אני מעדיפה שהוא יצא למלונית ולא יהיה בבית.

קרא עוד

קופצת ממשימה למשימה

אני אמא לילדה מקסימה בית 12, בכיתה מקדמת. בחופשה אני מעסיקה אותה כמה שניתן אבל רואה קושי שמפריע לי מאוד ומסתבר שגם לה. היא קופצת ממשימה למשימה, ואף פעם לא גורמת את המשימה הראשונה שנתתי לה.

קרא עוד

פגועה ומכורה

אני לאחרונה מרגישה התמכרות לסרטים פונוגרפים (ראוי לציין שאני עברתי פגיעה מינית בעבר) ואני רוצה לשאול מה עושים בנידון והאם יש עם זה בעיה בעצם הצפייה?

קרא עוד

מאבדת את הסבלנות

בתקופה זו אני מרגישה (וגם אומרים לי) שאיבדתי את סבלנותי ונהייתי קצרת רוח. זה מתבטא בכך שאני בקושי שומעת את דברי הילדים שלי, כל דבר נראה לי שטותי וטיפשי, ואין לי כח להתעסק עם כלום.

קרא עוד

מאבדת את הפרטיות..

יש לי בן בן 7 מקסים וחכם. לאחרונה, בשל התקופה המורכבת הוא החל לדבר המון המון. בנוסף, הוא מתחיל להיכנס לשיחות שלנו כהורים- מי התקשר? מה הוא רצה?

קרא עוד

זוגיות וקורונה

אנו נשואים 10 שנים ויש לנו 4 ילדים. אני ובעלי עובדים בעבודות טובות מאוד ומוערכים מאוד במקום עבודתנו. גם כשאנו בבית, אנו למעשה בעבודה.. כעת נוצר לנו חור, שננו בבית ללא נושא דיבור.

קרא עוד

חוסר מוטיבציה והעדר הנעה

יש לי ילד שקשה לי להסביר אותו. מחד- הוא חכם וחד, בעל תפיסה מהירה, ומאידך- חסר מוטיבציה ואין לו כח ללמוד ולהתאמץ. כמשפחה הישגית, דברים אלו מפריעים לי נורא ואני מרגישה שאני לוחצת אותו מאוד.

קרא עוד

סימני כפייתיות

יש לי בבית כמה מתבגרים, אחד מהם מאוד מופנם ולקח את הסגר באופן קשה ביותר. אני שמה לב להתנהגויות מוזרות אצלו כמו בדיקה שהמקרר סגור שוב ושוב, בדיקה שכל הספרים עומדים ישר.

קרא עוד

מתבגר ומתמרמר

יש לי בבית מתבגר שכעת מתוקף המצב בבית 24/7 הוא יוצר סביבו תמיד אוירת לחץ ומרמור. מן אנרגיה לא חיובית עם האחים והאחיות ואיתנו כהורים. חשוב לי מאוד שהתקופה הזו תעבור בטוב.

קרא עוד

נער מתמודד- בבידוד

יש לי בן, בן 16 וחצי עם הפרעת קשב וריכוז קשה, אימפולסיבי המוגדר כנוער מתמודד. הוא אמור לחזור השבוע מהישיבה שלו בצרפת ועליו להיכנס לבידוד ביתי.

קרא עוד

אין לי לאן לברוח!!

אני נמצאת בפנימיה שיקומית, המשפחה שלי איך לומר- זה לא משפחה מהאגדות. אמא שלי בדכאון מאז שאני זוכרת את עצמי, אבא שלי אדם גם לא בריא עם התפרצויות זעם.

קרא עוד

תחרות וקנאה בין שתי בנות

יש לי 2 בנות עם פער גיל מאוד קרוב. הן מאוד שונות אחת מהשנייה ויש בינהן תחרות גדולה, השיח כל היום- אני טובה יותר, אני הצלחתי את לא, התקשרו אלי ואלייך לא..

קרא עוד

אמא במלחמת התשה

יום אחד מאחורינו ואני כבר בהתשה. אחד מילדי (בן 4) מביא אותי לקצה פעם אחר פעם. הוא מבקש בקשות שמבחנתי לא הגיוניות ואני מסרבת. לאחר שאני מסרבת...

קרא עוד

איך מחלקים זמן מוגבל עם ילד מוגבל?

אני אמא לילד מיוחד, מיוחד מאוד שדורש המון משאבים. ביומיום השגרתי הוא יוצא בשעה 6.30 בבוקר וחוזר בשעה 6.00 בערב..

קרא עוד

בעלי מכור לתקשורת..

בעלי מכור לתקשורת. אין לי מושג מה קודם למה- החרדה שלו שהוא מרגיע בעזרת תקשורת, או שהתקשורת מזינה את החרדה או שינהם יחד בריקוד...

קרא עוד

מה עושה אמא בבידוד ומה עושים ילדיה?

מתוך אחת שמתבודדת ויש ילדים בבית כן גם חרדתיים (מה לעשות גרים בדרום) מה יש לכם להציע שהכי חשוב על מנת לשמור על שגרה ממש לא בשגרה.

קרא עוד

כפיתיות לניקיון ומיגור החיידק

שלום וברכה, אני אמא חרדתית, מטופלת בטיפול רגשי אבל עדיין עם התנהגויות כפיתיות, כמעט ולא נשלטות. אני כל היום מנקה בעקבות המחלה.

קרא עוד

ביטול בר מצווה מרשימה ביותר

שלום וברכה, הבכור שלי בגיל 13, בעוד שבוע בר מצווה. התכוננו כבר שנה לשמחה, השמלות מוכנות, האולם הכל... אבל האירוע התבטל..

קרא עוד

מריבות בין אחים בחופשת הקורנה

יש לי ארבע ילדים בגלאים שונים. לצערי, או לשמחתי הם יכולים בתוך דקה להיות החברים הטובים ביותר או האויבים החזקים ביותר.

קרא עוד

שלום בית או חינוך ילדים?

שלום, אני נשואה קרוב ל- 16 שנה. בחמש שנים האחרונות בעלי הכניס הבייתה אייפון, בו הוא רואה סדרות רבות ומראה לילדים. אין משהו לא טוב בסדרות, כמו גם שאין בהם שום דבר חיובי....

קרא עוד

התמודדות וקשר עם מתבגרת

יש לי בת מתבגרת, בת יחידה בין 5 בנים. עם כל חמשת הבנים שלי יש לי קשר מקסים וטוב ורק איתה יש לי כל הזמן קצרים. מה שאגיד- לא נכון. מה שלא אגיד- למה לא אמרת?

קרא עוד

הכל הולך לאבדון? מהי דרך האיזון?

יש לי בן בגיל 11, ילד מורכב שעברנו איתו תהליך מופלא של קימה בזמן, התארגנות לקיחת אחריות, אומדן של זמן וכו.. כעת, יש ביני לבין בעלי חילוקי דעות לגבי המשך הדרך שלנו איתו בחופשה-

קרא עוד

ילדי קש"ר- איך מעבירים שגרה שפויה?

יש לי בבית מספר ילדים המאובחנים בקשב וריכוז. לא קל לי בימים כתיקונם, בטח שלא כעת. אני חייבת סדר יום ברור ומוחלט לכולנו, גם כדי שלא אאבד שליטה.

קרא עוד

חברים לא מתאימים מבחינה רוחנית

רציתי לשאול איך מתמודדים עם נער שמתחבר לחברים שלדעתי לא מתאימים לו מבחינה רוחנית??

קרא עוד